Przejdź do treści
Tanie bilety na Ryanair

Bilety na Ryanair tanie linie lotnicze

W 1985 roku irlandzki biznesmen Thomas Anthony Ryan wraz z rodziną założył Linie lotnicze Ryanair. Wcześniej pracował on między innymi w Aer Lingus na stanowisku dyrektora do spraw leasingu.

Początki działalności, jak to w większości prywatnych firm, były ciężkie. Ryanair dysponował wtedy jednym czternastoosobowym samolotem firmy Embraer co przy zatrudnieniu 25 osób nie przynosiło firmie dochodów. Pierwszymi trasami, na jakich kursowało Ryanair jeszcze pod dzieloną flagą British Airways i Aer Lingus, były Waterford – London Gatwick, a następnie Dublin – London Luton.

Bilety na tanie linie lotnicze - low cost

Tanie linie lotnicze – low cost

Przeloty tanimi liniami lotniczymi

takimi jak m.in. Wizzair, Ryanair czy Germanwings. Niejednokrotnie pewnie zastanawiałeś się jaka właściwie jest różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami przewoźników, na czym polega tak naprawdę owa „taniość” tych drugich. Rozwiązanie tej zagadki poznasz po przeczytaniu tekstu poniżej.
W czym tkwi sekret niskiej ceny biletu na przelot tanimi liniami lotniczymi?

Bilety lotnicze na Wizzair

Bilety na Wizzair tanie linie lotnicze

WizzAir czyli Wizz Air Hungary Legikozlekedesi Kft. to polsko-węgierskie tanie linie lotnicze (z siedzibą na Węgrzech w Vecsés). Jak większość tego typu przedsięwzięć, historię ma raczej krótką (jak na razie). Pomysł założenia firmy powstał w czerwcu 2003 roku. József Váradi – dyrektor generalny spółki i sześciu innych przedsiębiorców połączyło swe siły i doświadczenie, by stworzyć linię lotniczą odpowiednią na każdą kieszeń, a jednocześnie dobrą i bezpieczną.

Już we wrześniu tego samego roku plany uskuteczniono i WizzAir mogło rozpocząć swoje pierwsze loty. Tak naprawdę jednak, pierwszy rejs odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic.

Tanie bilety lotnicze na Norwegian

Bilety na Norwegian tanie linie lotnicze

Norwegian Air Shuttle – Norweskie Tanie Linie Lotnicze

Norwegian jest największą nisko-kosztową linią skandynawską i czwartą co do wielkości nisko-kosztową linią europejską. Obsługuje trasy krajowe wewnątrz Norwegii, jak i wiele tras międzynarodowych. Obecnie siatka połączeń Norwegian obejmuje 186 tras i 86 portów docelowych.

Norwegian oferuje połączenia z Warszawy do Oslo, Bergen, Stavanger, Paryża, Sztokholmu, Rzymu, Malagi, Alicante, Kopenhagi, Aten (sezonowo), Splitu (sezonowo), Dubrownika (sezonowo) i Warny (sezonowo) z Krakowa do Oslo, Stavanger, Bergen, Kopenhagi i Sztokholmu, ze Szczecina do Oslo, z Gdańska do Oslo oraz z Wrocławia do Oslo.

Rezerwacja biletu lotniczego do Niemiec

Tanie bilety lotnicze do Niemiec

Proponujemy rezerwację i zakup tanich biletów lotniczych do Niemiec. Rezerwuj bilety do Niemiec, do Berlina, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hanoweru, Dortmundu, Kolonii, Bonn i innych miast. Zapłać za bilety przelewem lub kartą kredytową.

Niemcy – kraj położony w środkowej i zachodniej części Europy, składający się z 16 krajów związkowych, zwanych landami, ze stolicą w Berlinie. Niemcy oferują mnóstwo atrakcji bez względu, czy wybieramy się na pobyt weekendowy, czy też dłuższy. Jedną z najciekawszych są z pewnością parki rozrywki dedykowane zarówno dużym i małym. Niemiecki Legoland, Europa Park,Hansa Park, czy Heide Park są już tak popularne, że aby zakosztować w nich atrakcji, zjeżdżają turyści nie tylko z Europy, ale także i innych kontynentów.

Rezerwacja biletów lotniczych na Lufthansę

Bilety lotnicze na Lufthansę

Deutsche Lufthansa AG jest największym niemieckim przewoźnikiem lotniczym. Siedziba linii znajduje się w Kolonii, a główna baza oraz jednocześnie węzeł komunikacyjny – we Frankfurcie nad Menem. Drugim ważnym portem dla linii Lufthansa jest Międzynarodowy port lotniczy im. Franciszka Józefa Straussa w Monachium. Otwarty tu specjalny terminal linii sprawia, iż port w zasadzie należy częściowo do Lufthansy. Spółka jest także liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników powietrznych – Star Alliance, w skład którego wchodzą także firmy ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz państw europejskich (Austria, Polska), azjatyckich (Chiny, Tajlandia) i Republiki Południowej Afryki.

Bilety lotnicze na EasyJet

Bilety na EasyJet tanie linie lotnicze

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet zostały założone przez przedsiębiorcę Steliosa Haji-Ioannou w 1995 i od początku funkcjonują zgodnie z polityką tanich przewoźników.

Pierwszy lot w barwach EasyJet odbył samolot Boeing 737-200 leasingowany przez Independent Aviation Group Limited. Na początku linie przewoziły swoich pasażerów tylko na dwóch trasach, a liczba ta w ciągu następnych lat szybko i sukcesywnie się powiększała.

bilety lotniczne na British Airways

Bilety lotnicze na British Airways

British Airways to największa linia lotnicza i flagowy przewoźnik Wielkiej Brytanii. Najważniejsze centra odlotów linia posiada na lotnisku Heathrow oraz London Gatwick. British Airways posiadają certyfikat United Kingdom Civil Aviation Authority – organizacji regulującej wszystkie aspekty lotniska na terenie Wielkiej Brytanii – co daje im pozwolenie przewożenia pasażerów, towaru i poczty. Ponadto znajdują się w gronie sojuszu linii lotniczych Oneworld (85 mln pasażerów, 17% rynku) obok American Airlines czy węgierskich Malev.

Bilety lotnicze na Air France

Bilety lotnicze na Air France francuskie linie lotnicze.

Air France, to francuskie linie lotnicze, których główna baza znajduje się w porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle, pod Paryżem. Linie te są także współzałożycielem i pomysłodawcą organizacji zrzeszającej linie z różnych krajów – Air France-KLM. Spółka powstała w 2004 roku, dzięki porozumieniu zawartemu przez Air France oraz niderlandzkiego KLM (KLM Royal Dutch Airlines, holend.: Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, popularnie nazywane Royal Aviation Company lub Royal Dutch Airlines).

Rezerwacja biletów do USA

Tanie bilety lotnicze do USA

Chcesz kupić bilet i polecieć do Nowego Jorku, Miami, Chicago, Bostonu, Waszyngtonu, San Francisco, Los Angeles, Seattle, Las Vegas, San Diego, Miami lub innych miast Stanów Zjednoczonych?

Oszczędź swój czas i pieniądze – dzięki naszej stronie szybko i łatwo znajdziesz to, czego potrzebujesz.