Przejdź do treści

Bilety na Wizzair tanie linie lotnicze

Bilety lotnicze na Wizzair

Bilety na Wizzair - tanie linie lotnicze

Kupuj bilety na Wizzair, tanie linie lotnicze. WizzAir czyli Wizz Air Hungary Legikozlekedesi Kft. to polsko-węgierskie tanie linie lotnicze (z siedzibą na Węgrzech w Vecsés). Jak większość tego typu przedsięwzięć, historię ma raczej krótką (jak na razie). Pomysł założenia firmy powstał w czerwcu 2003 roku. József Váradi – dyrektor generalny spółki i sześciu innych przedsiębiorców połączyło swe siły i doświadczenie, by stworzyć linię lotniczą odpowiednią na każdą kieszeń, a jednocześnie dobrą i bezpieczną.
Już we wrześniu tego samego roku plany uskuteczniono i WizzAir mogło rozpocząć swoje pierwsze loty. Tak naprawdę jednak, pierwszy rejs odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. W tym momencie linie lotnicze posiadają dwanaście baz, m.in. w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Budapeszcie na Węgrzech, Sofii w Bułgarii, Pradze w Czechach, w Bukareszcie, w Cluj w Rumunii, Kijowie w Ukrainie.
Bilety na Wizzair
Bilety na Wizzair tanie bilety lotnicze
W chwili obecnej flota WizzAir obejmuje 26 samolotów Airbus A320 (pasażerskie średniego zasięgu, 180 miejsc w wygodnych, skórzanych fotelach). O stan techniczny floty dbają firmy Lufthansa Technik oraz SAS Technical Services. WizzAir składa zamówienia na kolejne maszyny, w związku z czym w ciągu następnych 5 lat flota ma się powiększyć do ilości ponad pięćdziesięciu samolotów.
W chwili obecnej przewoźnik oferuje rejsy na około 150 trasach w Europie, stara się jednak powiększać swoją ofertę o kolejne miasta docelowe. Jest to utrudnione o tyle, że zgodnie z polityką tanich linii, wybierane są lotniska mniejsze (a więc i tańsze). Ma to zrekompensować sprawna i przyjemna obsługa lotów. W tej chwili WizzAir zatrudnia pracowników między innymi z Węgier, Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Norwegii i Francji.
Miasta, jakie obsługuje WizzAir to na dzień dzisiejszy: Amsterdam, Ateny, Barcelon, Belfast, Bournemouth, Budapeszt, Bukareszt, Burgas, Cork, Coventry, Doncaster, Dortmund, Frankfurt nad Menem, Gdańsk, Glasgow, Göteborg, Katowice, Kijów, Kluż, Kolonia, Korfu, Kowno, Kreta, Londyn, Liverpool, Lubeka, Lublana, Malmo, Oslo, Mediolan, Palma de Mallorca, Parma, Paryż, Poznań, Rodos, Rzym, Saloniki, Sofia, Split, Sztokholm, Walencja, Warna, Warszawa, Wrocław i Zagrzeb.
Podobnie jak w innych tanich liniach lotniczych, WizzAir nie oferuje darmowych posiłków na pokładzie samolotu. Można jednak skorzystać ze sklepików, w których zaopatrzymy się w przekąski czy napoje.
Jak większość linii lotniczych, także WizzAir pomaga swoim pasażerom w transporcie na i z miejsca odlotu, wypożyczeniu samochodu, zorganizowaniu wycieczki (w ofertach partnerskich Wizz Hotel i Wizz Cars) czy załatwieniu formalności z ubezpieczeniem zdrowotnym. Tak, jak u każdego przewoźnika, osoby niepełnosprawne i wymagające specjalnej opieki mogą wymagać udogodnień. Jest także możliwość wykupienia usługi pierwszeństwa w wejściu na pokład (gdyż miejsca nie są rezerwowane). Pasażer, który wykupi taką możliwość, otrzymuje specjalną nalepkę na karcie pokładowej, co jest informacją dla personelu, by wpuścić go jako pierwszego. Nie oznacza to, że będzie mógł usiąść na dowolnym miejscu, gdyż niektóre mogą być już (w podobny sposób jak przy wykupywaniu „pierwszeństwa”) zarezerwowane.