Przejdź do treści

Tanie linie lotnicze – low cost

Bilety na tanie linie lotnicze - low cost

Przeloty tanimi liniami lotniczymi (LOW COST)

Tanie linie lotnicze takie jak m.in. Wizzair, Ryanair czy Germanwings to dobra alternatywa dla linii regularncyh. Niejednokrotnie pewnie zastanawiałeś się jaka właściwie jest różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami przewoźników, na czym polega tak naprawdę owa „taniość” tych drugich. Rozwiązanie tej zagadki poznasz po przeczytaniu tekstu poniżej.

Tanie linie lotnicze – W czym tkwi sekret niskiej ceny biletu?

– O wiele niższe koszty stałe wynikające z braku rozbudowanej kadry, biur
– Brak dodatkowych świadczeń na pokładzie takich jak np. bezpłatne posiłki, dostęp do prasy itp.
– Lądowanie zazwyczaj na mniejszych lotniskach, często znacznie oddalonych od centrum miasta (nawet do 100 km).
– Niższe koszty obsługi lotniskowej – bagaż musisz osobiście dostarczyć do samolotu.
– Brak biletów tradycyjnych (papierowych), odprawa odbywa się na podstawie numeru rezerwacji.

Tanie linie lotnicze –

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja
LOW COST - Tanie linie lotnicze

Zasady korzystania z lotów obsługiwanych przez tanich przewoźników

Pamiętaj, że w przypadku tanich linii lotniczych nie ma możliwości założenia rezerwacji, dlatego też jeśli jesteś zdecydowany na konkretny lot i chcesz wykupić bilet możesz albo wykupić go bezpośrednio poprzez naszą stronę internetową (pamiętaj jednak, że w tym przypadku obowiązuje tylko zapłata kartą kredytową), albo też – jeśli nie posiadasz karty kredytowej lub nie chcesz z niej skorzystać, możesz skontaktować się z nami dzwoniąc na podany numer infolinii – wtedy podamy Ci numer konta, na który będziesz mógł wpłacić należną kwotę za bilet. Ważne jest, abyś wiedział, że cena wybranego połączenia jest gwarantowana tylko na daną chwilę, i od momentu dokonania wpłaty do pojawienia się środków pieniężnych na naszym koncie może ulec zmianie!

Jeśli chcesz wykupić bilet po relatywnie niskiej cenie, a sytuacja na to pozwala – zaplanuj swoją podróż z dużym wyprzedzeniem, masz szansę załapać się wtedy na najniższą pulę biletów. Im bliżej dnia wylotu, tym cena jest wyższa!
Nie ma znaczenia czy wykupujesz bilet w jedną czy od razu w dwie strony – każdy odcinek trasy jest kalkulowany jako osobny bilet.
Bądź świadomy tego, że może zdarzyć się, iż lot będzie opóźniony bądź odwołany (wtedy pasażerowie są zabierani następnym samolotem w miarę możliwości miejsc), a w razie rezygnacji przez pasażera z podróży – nie będzie możliwy praktycznie żaden zwrot poniesionych kosztów.