Przejdź do treści

Bilety na EasyJet tanie linie lotnicze

Bilety lotnicze na EasyJet

Bilety na EasyJet

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet zostały założone przez przedsiębiorcę Steliosa Haji-Ioannou w 1995 i od początku funkcjonują zgodnie z polityką tanich przewoźników.
Pierwszy lot w barwach EasyJet odbył samolot Boeing 737-200 leasingowany przez Independent Aviation Group Limited. Na początku linie przewoziły swoich pasażerów tylko na dwóch trasach, a liczba ta w ciągu następnych lat szybko i sukcesywnie się powiększała.
Zgodnie z polityką taniego przewoźnika, u EasyJet w cenę biletu nie są wliczone posiłki, lecz podróżni, którzy podczas lotu odczują głód, mogą zakupić przekąski i napoje w specjalnych sklepikach pokładowych, zwanych EasyKiosk. Ponadto system bezpośredniej sprzedaży biletów (głównie za pomocą strony internetowej EasyJet lub telefonu) eliminuje koszta związane z kupowaniem biletów u pośrednika. Koszty utrzymania samolotów można kontrolować dzięki temu, że są nowe (EasyJet chwali się najmłodszą flotą na świecie, średni wiek samolotu to ok. 2 lat). Do efektywności w gospodarowania flotą dołączyć można jeszcze krótki czas pobytu pojazdu na lotniskach (loty powrotne organizowane są 30 minut po przylocie do celu) co zmniejsza opłaty lotniskowe. Jednak w odróżnieniu od innych tanich przewoźników, easyJet nie wybiera lotnisk na prowincjach, lecz te, które położone są blisko miast docelowych. Dzięki temu linie lotnicze EasyJet mogą chwalić się jednymi z najtańszych biletów wśród światowych przewoźników, a jednocześnie uznaniem i renomą wśród swoich pasażerów.
bilety lotnicze na EasyJet
Tanie bilety na EasyJet
EasyJet nie przydziela konkretnych miejsc na pokładzie samolotu. Pasażerowie są wpuszczani do pojazdu według kolejności stawienia się do odprawy. Ma to na celu przyspieszenie wsiadania do samolotu (pasażerowie nie muszą szukać przydzielonych im miejsc).
Rezerwacja biletów za pomocą strony internetowej jest niezwykle prosta, dzięki przygotowaniu kilku wersji językowych (angielska, niemiecka, francuska, włoska, hiszpańska, holenderska, polska, portugalska, czeska, węgierska, duńska, grecka, katalońska, estońska, łotewska, turecka, słoweńska i chorwacka).
W chwili obecnej samoloty EasyJet latają do Afryki (Egipt, Maroko), Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, na Cypr, do Republiki Czeskiej, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Grecji, na Węgry, do Włoch, Łotwy, na Maltę, do Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szkocji. Liczbę destynacji ma powiększyć zakupienie nowego fabrycznie samolotu Airbus 319.