Przejdź do treści

Bilety lotnicze na Air France francuskie linie lotnicze.

Bilety lotnicze na Air France

Bilety lotnicze na Air France

Air France, to francuskie linie lotnicze, których główna baza znajduje się w porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle, pod Paryżem. Linie te są także współzałożycielem i pomysłodawcą organizacji zrzeszającej linie z różnych krajów – Air France-KLM. Spółka powstała w 2004 roku, dzięki porozumieniu zawartemu przez Air France oraz niderlandzkiego KLM (KLM Royal Dutch Airlines, holend.: Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, popularnie nazywane Royal Aviation Company lub Royal Dutch Airlines).
Kupuj bilety lotnicze na Air France.
Air France swoje początki datuje na październik roku 1933, kiedy to w ramach porozumienia firm lotniczych: Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien (SGTA, pierwsza spółka lotnicza założona jeszcze w roku 1919) utworzono Société Air France. Dzięki połączeniu sił pomniejszych działalności powietrznych ułatwiony został dostęp do kolonii francuskich w Północnej Afryce oraz wielu państw europejskich. W czasie II Wojny Światowej zarząd Stowarzyszenia został przeniesiony do Casablanci w Maroko, a tuż po niej francuski przemysł transportu powietrznego została unarodowiony, a rząd państwa ogłosił, iż od Air France dzierżyć ma pieczę nad całym ruchem powietrznym Francji.
Bilety na samolot rezerwacja
Bilety lotnicze na Air France
Rok 1946 otwiera oficjalnie historię przelotów z liniami Air France. 1 lipca odbył się pierwszy rejs z Paryża do Nowego Yorku,a wkrótce potem rząd wyraził zgodę na utworzenie dwóch prywatnych linii. W krótkim czasie krajowe linie lotnicze Francji mogły poszczycić się największa flotą powietrzną na świecie w tamtych czasach, dysponowano bowiem ponad 130 samolotami. W 30 lat później Air France było już gotowe do podjęcia kolejnego wyzwania i zainaugurowania pierwszego lotu z prędkością naddźwiękową. Rejs odbył się 21 stycznia 1976 roku z paryskiego lotniska Charles de Gaulle, przez Dakar do Rio, co zapoczątkowało regularne loty tego typu z Paryża do Nowego Yorku, a następnie do Waszyngtonu. Regularne loty tego typu zostały jednak niestety wycofane ze względu na zbyt duży hałas im towarzyszący. W roku 1999 rząd francuski zgodził się na częściową prywatyzację spółki, której udziały zostały sprzedane na Paryskiej Giełdzie 22 lutego. W rok później połączone siły Air France i Delta Airlines weszły w skład wielkiej organizacji lotniczej – SkyTeam. Z kolei w roku 2007, w ramach porozumienia pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi „Open Skies”, SkyTeam wytypowało Air France-Delta na swojego przewoźnika, który odpowiedzialny będzie za codzienne rejsy długodystansowe z portu Londyn-Heathrow do wyznaczonych portów w USA.
Na dzień dzisiejszy Air France dysponuje przy przelotach pasażerskich wysokiej klasy samolotami firm Airbus i Boeing, oddział transportowy podobnie posługuje się Boeingami. Łącznie flota lotnicza firmy liczy około 390 maszyn, z czego zarząd oczekuje na kolejne 105. W ramach konkretnych przelotów można wykupić bilet na jedną z trzech klas L’Espace Premiere (Pierwsza), L’Espace Affaires (Biznesowa), and Tempo (Ekonomiczna). Klasa Pierwsza dysponuje eleganckimi, drewnianymi meblami, skórzanymi kanapami, a nawet łóżkami. Zamontowane zostały tu telewizory z ekranami dotykowymi, można także skorzystać ze słuchawek wyciszających i zjeść wyśmienity posiłek. Dwie pozostałe klasy niewiele odbiegają luksusem od klasy pierwszej, w każdej otrzymamy ciepły lub zimny posiłek, możemy skorzystać z telefonu, czy pracować spokojnie na laptopie, dzięki specjalnym gniazdom elektrycznym. Przy długich lotach obsługa zaoferuje nam dodatkowe poduszki, koce lub cienkie lecz ciepłe kołderki.
Lista krajów, do których docierają linie Air France jest długa. Oprócz niemalże wszystkich krajów europejskich, azjatyckich, portów w Afryce oraz obydwu Amerykach, Francuzi latają także na Karaiby, do Francuskiej Polinezji (Oceania). W niedalekiej przyszłości planowane jest także uruchomienie rejsu na Filipiny.