Przejdź do treści

Bilety lotnicze na Lufthansę

Rezerwacja biletów lotniczych na Lufthansę

Bilety lotnicze na Lufthansę

Bilety lotnicze na Lufthansę są zawsze w bardzo dobrych cenach.
Deutsche Lufthansa AG jest największym niemieckim przewoźnikiem lotniczym. Siedziba linii znajduje się w Kolonii, a główna baza oraz jednocześnie węzeł komunikacyjny – we Frankfurcie nad Menem. Drugim ważnym portem dla linii Lufthansa jest Międzynarodowy port lotniczy im. Franciszka Józefa Straussa w Monachium. Otwarty tu specjalny terminal linii sprawia, iż port w zasadzie należy częściowo do Lufthansy.
Spółka jest także liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników powietrznych – Star Alliance, w skład którego wchodzą także firmy ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz państw europejskich (Austria, Polska), azjatyckich (Chiny, Tajlandia) i Republiki Południowej Afryki.
Jako Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft linie rozpoczęły swoją działalność w 1926 roku dzięki połączeniu 6 stycznia dwóch spółek powietrznych – Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr. W zjednoczeniu tym tkwi także geneza powstania znanego nam dziś logo firmy – sama grafika zapożyczona została od DAL, natomiast kolorystyka od drugiego udziałowca. Pod nową flagą Luft Hansa ruszyła na swoją pierwszą wyprawę powietrzną z siłą 162 maszyn w 18 różnych typach. Wielka wyprawa powietrzna do Chin stała się już niemal legendarną, nie da się ukryć, iż jest to chyba jeden z bardziej spektakularnych eventów inauguracyjnych w historii lotów powietrznych. W latach 1927 – 1930 członkowie firmy znacząco przyczynili się do powstania i rozwoju przewoźników z innych krajów: hiszpańskiej „Iberia”, brazylijskiej „Syndicato Condor”, chińskiej „Eurasia”, oraz niemiecko-rosyjskiej „Dereluft”. W roku 1934 rozpoczęły się pierwsze loty transatlantyckie, były to wówczas podróże o pocztowym i handlowym charakterze. Po zawieszeniu działalności lotniczej w sferze cywilnej w czasie II Wojny Światowej, firma rozpoczęła działalność ze zdwojoną siłą, inwestując w unowocześnienie maszyn, podążając za nowościami technicznymi i poszerzając ofertę. W 1993 roku nazwa linii została ostatecznie i oficjalnie zmieniona z ” Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft” na krótszą i bardziej popularną Lufthansa. Nazwa Lufthansa wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft (powietrze) i Hansa określającego związek średniowiecznych miast europejskich kupieckich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym.
Lufthansa bilety lotnicze
Bilety lotnicze na Lufthansę
Jest to jeden z pierwszych przewoźników, który wykorzystał samoloty Boeing 737 i zarazem jedyny, który zakupił wersję 737-100. Od 2004 roku podróżni mogą na pokładzie samolotów Boeing skorzystać z internetu (nowy program Connextion, do którego Lufthansa przystąpiło, jako jedne z pierwszych linii), natomiast w roku 205 niemiecki przewoźnik połączył się ze szwajcarskimi liniami Swiss.
Firma prowadzi bogatą działalność, która nie ogranicza się jedynie do przewozów pasażerskich. W ramach Lufthansy działają zatem także: przewozy transportowe (Lufthansa Cargo), służby techniczne (Lufthansa Technik), dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa (Lufthansa Systems), przewozy regionalne (Lufthansa Regional, Lufthansa CityLine), biuro podróży (Thomas Cook), lokalne linie lotnicze we Włoszech z siedzibą w Trieście (Air Dolomiti), lotnicze ubezpieczenia transportowe (Delvag), usługi szkoleniowe dla załóg (Lufthansa Flight Training) oraz linie lotnicze Condor Airlines. Cateringiem zajmuje się największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych – LSG Sky Chefs.
Lufthansa odbywa rejsy do do 75 krajów na całym świecie (Afryka, Azja, Europa, Ameryka Północna i Południowa), w których zatrzymuje się w niemal wszystkich większych portach lotniczych. W skład floty lotniczej linii wchodzą maszyny firm Airbus, Avro, Boeing, Bombardier i Embraer. Łączny zasób floty linii Lufthansa przekracza 300 używanych samolotów.