Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Bagaż i przewóz zwierząt

Wybierając się w podróż samolotem warto dowiedzieć się ile bezpłatnego bagażu przysługuje Ci na wybranej przez Ciebie trasie przelotu w ramach zakupionego biletu. Ilości te określają międzynarodowe przepisy lotnicze. Wyróżnia się dwa rodzaje bagażu: bagaż przewożony w lukach samolotu (tzw. bagaż rejestrowany) oraz bagaż przewożony na pokładzie samolotu (tzw. bagaż nierejestrowany).

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Rzeszów Jasionka

leży około 10 km od centrum Rzeszowa.

Parking(i)
* parking płatny: 1 godz: 3 zł, 2 godz: 5 zł, 3 godz: 7 zł, każda następna rozpoczęta godzina: 1 zł, 1 dzień: 20 zł, 7 dni: 100 zł, 14 dni: 150 zł, 30 dni: 250 zł

Przewozy/transfery
* Rzeszów – Rzeszów (Jasionka) – Kraków – Kraków (Balice)

Dojazd taxi
Orientacyjny koszt przejazdu między lotniskiem Rzeszów (Jasionka) a centrum wynosi 40 zł.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Poznań Ławica

leży 7 kilometrów od centrum miasta.

Parking(i)
* parking strzeżony, płatny (strefa A):
30 min: 3 zł, 1 godz: 5 zł, 1,5 godz: 8 zł, 2 godz: 10 zł, 3 godz: 15 zł, 6 godz: 20 zł, 12 godz: 30 zł, 1 dzień: 50 zł, 2 dni: 90 zł, 3 dni: 120 zł, 7 dni: 150 zł, 10 dni: 200 zł, 14 dni: 250 zł, 28 dni: 350 zł

Dojazd autobusem
Port Lotniczy Poznań – Ławica połączony jest z centrum miasta przez komunikację miejską. Przystanki autobusowe znajduja się tuz przy głównym wejściu do terminalu pasażerskiego.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice znajduje się około 30 km na północ od Katowic i 50 km na południe od Częstochowy. Port lotniczy Pyrzowice obsługuje mieszkańców Śląska oraz ościennych województw.

Lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej Śląska. Port Lotniczy jest własnością Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL). Obsługuje on połączenia stałe, zarówno krajowe jak i zagraniczne, a także połączenia czarterowe. Lotnisko w Pyrzowicach pod względem obsługi pasażerów zajmuje trzecie miejsce w Polsce.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń: krajowych i międzynarodowych.

Port lotniczy w Gdańsku jest położony 10 kilometrów na zachód od Gdańska i Sopotu oraz 23 kilometry na południe od Gdyni. Port Lotniczy w Gdańsku położony jest w centrum regionu pomorskiego i obejmuje przede wszystkim województwo pomorskie (ok. 2,2 mln mieszkańców, 18 293 km2 – 5,9 proc. powierzchni Polski).

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Międzynarodowy Portu Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego użytkuje oddany do eksploatacji w 2004 r. terminal lotniczego dworca pasażerskiego. Jest to bardzo nowoczesny budynek, który spełnia wszystkie najsurowsze wymogi standardów określonych dla międzynarodowych dworców lotniczych.

Futurystyczna bryła budynku łączy walory estetyczne i funkcjonalne. Cały terminal pasażerski jest klimatyzowany oraz wyposażony w systemy monitoringu elektronicznego, ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Wrocław Strachowice

znajduje się na zachód od Wrocławia koło miejscowości Strachowice.

Dojazd autem
UWAGA: W mieście prowadzone są obecnie prace remotowe na wielu ulicach, w związku z czym czas dojazdu do lotniska może być wydłużony. Zalecany jest dojazd do lotniska z autostrady.
* parking:
do 2 godz, każde 0,5 godz: 3 zł, każda kolejna godz: 4 zł, 1 dzień: 50 zł, 2 dni: 42 zł/dobę, 3 dni: 32 zł/dobę, 4 dni i więcej: 15 zł/dobę

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Warszawa Okęcie

Dojazd na lotnisko:
Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej części Warszawy, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką, autobusami Polskiego Expressu, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna – ul. Żwirki i Wigury.
Do Warszawy najłatwiej dojechać liniami autobusowymi Polski Express. Autobusy odjeżdżają co 20 minut, a przystępny czas przejazdu i rozsądne opłaty składają się na atrakcyjną ofertę.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Szczecin Goleniów

znajduje się na północny-wschód od Szczecina, w pobliżu miasta Goleniów.

Dojazd autem
Lotnisko Szczecin (Goleniów) ze Szczecinem łączy:
* linia mikrobusowa LOT: biuro LOT na al. Wyzwolenia 17 – lotnisko
* linia mikrobusowa LOT: Koszalin, hotel Arka – Kołobrzeg, hotel Skanpol – lotnisko
* czarterowa linia autobusowa: Pleciuga – Dworzec Główny – Słoneczne (przystanek PKS) – Szczecin

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Rzym Fiumicino

Lotnisko międzynarodowe Leonardo da Vinci, (Rome Fiumicino), położone na południowy zachód od miasta jest jednym z dwóch lotnisk przesiadkowych dla pasażerów linii Alitalia oraz i innych tzw. regularnych linii lotniczych. Na lotnisku tym lądują m.in. samoloty PLL LOT, Aer Lingus, Air Berlin, Alitalia, Alpi Eagles, Austrian, British Airways, Bulgaria Air, Carpatair, Clickair, dba, Germanwings, Lufthansa, Meridiana, Norwegian, Sky Europe, Tarom, Transavia, Vueling, Wizz Air.