Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Bydgoszcz Szwederowo

 

Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Międzynarodowy Portu Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego użytkuje oddany do eksploatacji w 2004 r. terminal lotniczego dworca pasażerskiego. Jest to bardzo nowoczesny budynek, który spełnia wszystkie najsurowsze wymogi standardów określonych dla międzynarodowych dworców lotniczych.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo
Futurystyczna bryła budynku łączy walory estetyczne i funkcjonalne. Cały terminal pasażerski jest klimatyzowany oraz wyposażony w systemy monitoringu elektronicznego, ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu.
Śmiały projekt architektoniczny został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Budowa Roku 2004” wyróżnieniem przyznawanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Ministerstwo Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
Na terenie terminala portu lotniczego można korzystać z Internetu za pomocą darmowego hot spotu. Do dyspozycji pasażerów jest także bar kawowy, salony prasowe, kantor wymiany walut, oraz liczne sklepy. W niedalekiej przyszłości planowane jest otwarcie restauracji. Pasażerowie mogą także skorzystać z szerokiego wachlarza usług oferowanych przez firmy zlokalizowane w holu głównym terminala.
Położenie
Lotnisko Bydgoszcz (Szwederowo) leży 3 km od miasta.
Dojazd autem
Lotnisko Bydgoszcz (Szwederowo) połączone jest z centrum Bydgoszczy linią numer 80 (trasa i rozkład jazy).
Międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. w chwili obecnej dysponuje parkingiem na 150 samochodów osobowych. Parking jest płatny i monitorowany przez system kamer przemysłowych. Jest to nowoczesny obiekt zapatrzony w systemy ochrony oraz pomiaru czasu parkowania.
Dojazd autobusem
– regularna linia autobusowa nr 80