Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Rzym Fiumicino

Rzym Fiumicino

Lotnisko Rzym Fiumicino

Lotnisko międzynarodowe Leonardo da Vinci, (Rome Fiumicino), położone na południowy zachód od miasta jest jednym z dwóch lotnisk przesiadkowych dla pasażerów linii Alitalia oraz i innych tzw. regularnych linii lotniczych. Na lotnisku tym lądują m.in. samoloty PLL LOT, Aer Lingus, Air Berlin, Alitalia, Alpi Eagles, Austrian, British Airways, Bulgaria Air, Carpatair, Clickair, dba, Germanwings, Lufthansa, Meridiana, Norwegian, Sky Europe, Tarom, Transavia, Vueling, Wizz Air.
Lotnisko znajduje się 26 km na południowy-zachód od centrum Rzymu. Lotnisko składa się z 3 terminali: Terminal A – rejsy krajowe ; Terminal B – rejsy krajowe i międzynarodowe : Terminal C – rejsy międzynarodowe. Wewnątrz Terminala C kursuje bezpłatna kolejka łącząca obie części terminalu. Dotarcie do przystanków autobusowych, stacji kolejowej czy też postoju taksówek nie jest problemem z uwagi na bardzo dobrze oznakowane korytarze i wyjścia z lotniska. Najprostszym sposobem dotarcia do centrum Rzymu lub na lotnisko jest skorzystanie z autobusu Terravision, który łączy lotnisko z dworcem kolejowym Rzym Termini.
W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Rzym Fiumicino znajdują się liczne hotele.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Rzym Fiumicino

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Na lotnisko prowadzi obwodnica Rzymu Grande Raccordo Anulare (G.R.A.) poprzez autostradę A12 Roma – Civitavecchia, kierunek Fiumicino. Do lotniska prowadzi także autostrada „A Fiumicino”. Na lotnisku położone są krótkoterminowe parkingi połączone bezpośrednio z terminalami. Parking długoterminowy znajduje się przy autostradzie do Rzymu. Z parkingu długoterminowego na lotnisko co 15 minut dojeżdża autobus transferowy.

Koleją
Pomiędzy lotniskiem Rzym Fiumicino a Dworcem Głównym Termini w Rzymie co pół godziny jeżdżą pociągi ekspresowe Leonardo Express. Czas jazdy Leonardo Express to ok. 35 min, cena biletu wynosi około €9,5. Wolniejsze połączenie kolejowe to regionalna kolej FM1. Nna dworzec Tiburtina, jeździ co 20-30 min i zatrzymujące się wielokrotnie po drodze. Czas jazdy FM1 to około 40 minut, cena biletu wynosi około to €5.
Autobusem
Autobusy z centrum Rzymu kursują co 2 godziny. Koszt podróży to około 9 EUR w jedną stronę. W nocy co godzinę kursuje autobus nocny.

Taksówką
Taksówką dostaniemy się do samego terminala. Koszt dojazdu z Rzymu to około 40 EUR. Przed jazdą należy sprawdzić czy kierowca posiada licencję i taksometr.

Więcej ciekawych informacji na temat Rzymu znajdziesz tutaj