Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Warszawa Okęcie

Warszawa Okęcie

 

Dojazd na lotnisko:
Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina jest usytuowany w południowo-zachodniej części Warszawy, w odległości ok. 10 km od centrum miasta. Łatwo dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusami komunikacji miejskiej MZA, taksówką, autobusami Polskiego Expressu, a także autobusami hotelowymi shuttle bus. Do portu prowadzi arteria komunikacyjna – ul. Żwirki i Wigury.
Do Warszawy najłatwiej dojechać liniami autobusowymi Polski Express. Autobusy odjeżdżają co 20 minut, a przystępny czas przejazdu i rozsądne opłaty składają się na atrakcyjną ofertę.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Warszawa Okęcie
Samochodem
Warszawskie lotnisko imienia Fryderyka Szopena znajduje się dziesięć kilometrów od centrum miasta. Droga pomiędzy lotniskiem i centrum jest wyraźnie oznakowana.
Dojazd z kierunku Katowice, Kraków i Wrocław: Aleją Krakowską, a następnie ulicami: 17 Stycznia, Żwirki i Wigury.
Dojazd z północy Polski z Gdańska: Wybrzeżem Gdyńskim (Wisłostradą), Aleją Armii Ludowej, Wawelską (Trasą Łazienkowską), Żwirki i Wigury.
Autobusem
Dostępne są dogodne połączenia z Lotniska im. Fryderyka Szopena do centrum miasta. Autobusy MPK linii 188 i 175 jeżdżą siedem dni w tygodniu w godzinach: 04:51 – 22:51 (linia 175), 04:43 – 23:13 (linia 188), z częstotliwością co 10 – 15 minut poza godzinami szczytu, oraz co 8 minut w szczycie. Dojazd z lotniska do centrum miasta zajmuje 30 minut, za bilet normalny zapłacimy 2,40 zł. Bilety autobusowe można kupić w kioskach Ruchu oraz w Informacji Turystycznej mieszczącej się w Hali Odlotów.
Autokarem
Autokary Polski Express odjeżdżają co 20 minut z peronu 4 przed terminalem 1 (w niedziele i święta państwowe co 45 minut) od 4.50 do 23.10, zatrzymują się one przy głównych hotelach oraz przy Dworcu Głównym PKP. Polski Express oferuje bezpośrednie regularne połączenia pomiędzy Warszawą i większymi miastami Polski. Przystanek autobusów znajduje się na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina na poziomie hali przylotów Terminalu 2. Bilety z odległych miast należy nabyć 60 dni przed planowaną podróżą.
Taksówką
Postój taksówek znajduje się naprzeciwko Hali Przylotów. Taksówkę można również zamówić pod numerem tel. 9191. Port lotniczy obsługiwany jest także przez inne korporacje, między innymi: Merc Taxi, Sawa Taxi