Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo

Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. Na jego pozycję wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń: krajowych i międzynarodowych.
Port lotniczy w Gdańsku jest położony 10 kilometrów na zachód od Gdańska i Sopotu oraz 23 kilometry na południe od Gdyni. Port Lotniczy w Gdańsku położony jest w centrum regionu pomorskiego i obejmuje przede wszystkim województwo pomorskie (ok. 2,2 mln mieszkańców, 18 293 km2 – 5,9 proc. powierzchni Polski). W bezpośrednim otoczeniu Portu Lotniczego (aglomeracja trójmiejska) mieszka połowa mieszkańców województwa. Ze względu na liczbę oferowanych połączeń lotniczych oraz dogodne warunki komunikacyjne, zasięg oddziaływania Portu Lotniczego Gdańsk wykracza poza granice województwa i obejmuje inne ośrodki miejskie. Ciekawostką jest to, że Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy jest zapasowym lotniskiem dla warszawskiego Okęcia.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
Terminal pasażerski jest nowoczesnym budynkiem czterokondygnacyjnym z pełną infrastrukturą, który został zaprojektowany w duchu współczesnej architektury. Posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Terminal pasażerski Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oferuję pasażerom bardzo szeroką gamę usług oraz punktów handlowych, dzięki czemu jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom jakie stawiają przed nim zarówno przewoźnicy i ich pasażerowie oraz pozostali jego użytkownicy.

Lotnisko w Gdańsku obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze, między innymi: easyjet, wizz air, centralwings, Ryanair, LOT, Finnair, SAS, Lufthansa, Norwegian, Blekingeflyg, BMI BABY.

W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska im. Lecha Wałęsy znajdują się liczne tanie hotele oraz hotele o wysokim standardzie.

Dojazd na lotnisko

Samochodem
Lotnisko położone jest zaledwie 10 km od centrum Gdańska, 11 km od centrum Sopotu i 23 km od centrum Gdyni. Zarówno indywidualni pasażerowie jak przewoźnicy ładunków mogą z łatwością dojechać, dzięki dobrym połączeniom drogowym. Dojazd z Gdyni jest możliwy obwodnicą trójmiejską, drogą ekspresową nr 28 (E28) kierując się na drogowskazy „Port Lotniczy”. Dojazd z Gdańska również odbywa się obwodnicą trójmiejską zgodnie z oznaczeniami. Samochód można zaparkować przed lotniskiem na płatnym parkingu, opłatę uiszcza się w środku.

Koleją
Lotnisko posiada swój własny tor kolejowy, który jest połączony z siecią Polskich Kolei Państwowych PKP oraz Szybką Kolejką Miejską SKM. Pasażerowie mogą dojechać z Sopotu lub Gdyni SKM i przesiąść się na Dworcu Głównym PKP na bezpośredni autobus na lotnisko.
Autobusem
Bezpośrednie podmiejskie autobusy linii 110 i B zatrzymują się pod samym lotniskiem. Czas dojazdu wynosi około 30 minut. Bilet można kupić u kierowcy oraz w kioskach RUCH, ich koszt to około 2 euro. Z Gdyni Głównej na lotnisko kursują także autobusy linii 510. Czas podróży w tym przypadku wynosi około 50 min. Autobus linii 510 dojeżdża tylko na loty linii Wizz Air. W nocy kursują autobusy N3.
Taksówką
To najdroższa forma transportu na lotnisko. Operatorem jest firma Taxi Plus, można także skorzystać z radiotaxi i np. wybrać numer 9191. Cena za dojazd do centrum Gdańska wynosi od 10 do 20 euro. Na lotnisku postój taksówek znajduje się przed głównym wejściem do terminalu pasażerskiego.