Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle

Paryż Charles de Gaulle

 

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle

Port lotniczy Paryż Charles de Gaulle (ang.: Charles de Gaulle International Airport lub Roissy Airport, fr.: Aéroport Roissy-Charles-de-Gaulle to największe lotnisko we Francji. Port lotniczy CGD jest jednym z największych lotnisk świata w Europie zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów oraz czternaste na świecie. Port lotniczy oddalony o 23 kilometry od Paryża położony jest w północno-wschodniej części aglomeracji, w miejscowości Roissy-en-France (departament Val-d’Oise). Lotnisko Roissy Charles de Gaulle zajmuje 3 terminale T-1, T-2 oraz T-3. Każdy z terminali dzieli się na mniejsze oznaczone kolejną literą alfabetu. Terminal T-1 zajmują między innymi samoloty linii SAS, United, US Airways i Lufthansa. Terminal T-2 w większości obsługuje samoloty Air France oraz inne linie lotnicze jak British Airways, Continental, American, Alitalia, Northwest, KLM i PLL LOT. Mniejsze linie lotnicze i loty czarterowe obsługiwane są przez terminal T-3.
W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Charles de Gaulle znajdują się liczne hotele.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Lotnisko jest oddalone 23 kilometry od Paryża. Do lotniska prowadzi autostrada A1. Podróż samochodem z centrum zajmuje około 30 minut.

Koleją
Na lotnisko z centrum Paryża dostaniemy się koleją RER linią B.Podróż trwa około 35 minut a pociągi odjeżdżają co 15 minut. Linia kolejowa RER przecina Paryż w samym jego centrum (Dworzec Gare du Nord, Chatelet – Les Halles, Saint Michel – Notre Dame oraz Denfert Rochereau). Ceny przejazdu zależą od długości wybranej trasy. Kolej RER dojeżdża także do lotniska Paryża – Paris Orly.
Autobusem
Autobusy z Place Charles de Gaulle na lotnisko: terminal 1 i 2 kursują co 10 minut a podróż trwa w okolicach 40 minut. Można także wybrać Roissybus, który dociera do trzech terminali i kursuje pomiędzy ulicą Rue Scribe niedaleko gmachu Opery Garnier w Paryżu w godzinach 6:00 – 22:30. Podróż z lotniska do centrum zajmuje około 45 minut.

Taksówką
Taksówką z centrum Paryża na lotnisko dojedziemy w około 45 minut. Postoje taksówek rejonu paryskiego są opisane jako Parisienne. Koszt przejazdu uzelżniony jest od liczby pasażerów, pory dnia i strefy, waha się on od 40 do 50 EUR.

Więcej ciekawych informacji na tematParyża znajdziesz tutaj