Przejdź do treści
Kup lotniczy bilet elektroniczny

Lotniczy bilet elektroniczny

Bilet elektroniczny

 

Lotniczy bilet elektroniczny

Obecnie lotniczy bilet elektroniczny,  e-ticket uprawnia nas do wejścia na pokład.Jeszcze nie tak dawno do wejścia na pokład samolotu upoważniał nas bilet papierowy

Bilet lotniczy otrzymujemy, wraz z informacją o locie, w formie kodu rezerwacji składającego się z liter bądź cyfr. Powinniśmy go wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. Podczas odprawy na podstawie kodu rezerwacji otrzymamy kartę pokładową. Okazujemy go osobie przeprowadzającej odprawę. Na bilecie widnieje numer potwierdzenia, dane pasażera oraz szczegóły lotu. Dane te ułatwią przeprowadzenie odprawy bagażowej, a dodatkowo mogą stanowić dla nas pomocną ściągę, z której odczytamy godziny, jak i numery lotów.

Jeśli płatność za lotniczy bilet elektroniczny została uiszczona przelewem bankowym, bilet zostanie wysłany po fizycznym zaksięgowaniu należnej kwoty na naszych kontach firmowych (może to nastąpić w przeciągu kilku dni, w zależności od czasu, jaki potrzebny jest bankom do zaksięgowania transakcji).
W przypadku, gdy płatność nastąpiła kartą kredytową niezwłocznie po wystawieniu biletu zostanie on wysłany do klienta.
Bilet lotniczy elektroniczny
Lotniczy bilet elektroniczny
Bilet lotniczy składa się z kilku części. Jako pierwszy, podany jest numer rezerwacji, który w przypadku podróży odbywanych tanimi liniami lotniczymi podajemy podczas odprawy bagażowo – biletowej.
Kolejne zamieszczone na nim informacje to: dane agenta prowadzącego, szczegóły dotyczące ceny biletu i nasze dane. W przypadku linii rejsowych dodatkowo przy nazwiskach pasażerów zamieszczone są 13 – cyfrowe numery biletów. To one, a nie numer rezerwacji będą weryfikowane podczas odprawy na lotnisku. Znajdują się tu także wpisy dotyczące: trasy lotu, numeru lotu, daty i godziny przylotu/odlotu.
Na końcu znajdują się dodatkowe informacje, czyli ilość bagażu, jaki można zabrać oraz dane kontaktowe do naszego biura.
Lotniczy bilet elektroniczny uprawnia nas do swobodnego podróżowania i jest przepustką do wejścia na pokład samolotu. Jest on w powszechnym użyciu większości linii lotniczych operujących przeloty po świecie. Podczas odprawy lotniskowej okazuje się go zawsze wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość takim jak paszport lub dowód osobisty, w przypadku krajów objętych porozumieniem z Schengen. Na podstawie tych dokumentów otrzymamy także kartę pokładową, dzięki której zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu.