Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Ceny biletów lotniczych

Bilety lotnicze

 

Cena biletu na samolot

Planując już szczegóły podróży najlepiej przestrzegać zasady „im wcześniej, tym lepiej”. Dokonanie rezerwacji i wykupienie biletu odpowiednio wcześnie (najlepiej nie później niż 2 tygodnie przed odlotem), sprawi, że będziesz mógł skorzystać z najtańszych taryf oferowanych przez danego przewoźnika w wybranym przez Ciebie terminie. Jeśli nie skorzystasz z tej porady lub też decyzja o Twojej podróży wyniknie z dnia na dzień, musisz być świadomy tego, że choć oferta połączeń lotniczych jest bardzo bogata, to niestety liczba miejsc w samolocie sprzedawanych według taryf promocyjnych jest ograniczona i może się zdarzyć, że do wyboru pozostaną Ci jedynie bilety w droższych taryfach lub nawet tylko w taryfie biznes.
Pamiętaj, że Twój bilet będzie również tańszy wtedy, kiedy zdecydujesz się na podróż w obie strony, należy się przy tym starać, aby zaczynała się ona i kończyła w tym samym miejscu np. wylot z Krakowa i przylot również do Krakowa (za bilet w jedną stronę zapłaciłbyś nawet 70% ceny biletu w obie strony!).
Zobacz bilety samolotowe
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja
Ceny biletów lotniczych
Jeśli już postanowiłeś, że będzie to lot w obie strony (tam i z powrotem) skorzystaj z usług jednego przewoźnika, nawet gdyby miało to być połączenie z przesiadkami. Zastosowanie tej samej taryfy dla całego połączenia, jest niekiedy dopuszczalne również w przelotach, które obsługują różne linie lotnicze, ale tylko te linie, które zawarły między sobą porozumienie dopuszczające takie przeloty mieszane np. LOT ze Swissair, SAS z Lufthansą.
Przy planowaniu podróży zwróć również uwagę na datę wylotu i przylotu – jeżeli Twoja podróż będzie obejmowała co najmniej jedną niedzielę (nie wlicza się niedzieli będącej dniem wylotu), cena Twojego biletu może być niższa niż gdybyś podróżował w innym dniu tygodnia, tzw. zasada SUNDAY RULE. Pamiętaj też, że na niektórych trasach, a zwłaszcza trasach transatlantyckich, podróż w weekend wiąże się ze znacznym wzrostem ceny biletu lotniczego. Niektóre taryfy zamiast powyższej zasady, mają określone minimum pobytu (przeważnie siedem dni).