Przejdź do treści
Tani bilet lotniczy do Niemiec

Lotnisko Londyn Stansted

Londyn Stansted

 

Lotnisko Londyn Stansted

Międzynarodowy port lotniczy Londyn Stansted położony jest około 50 km na północny wschód od Londynu. Lotnisko głównie obsługuje tanie linie lotnicze. Jest czwartym, co do wielkości portem lotniczym w Wielkiej Brytanii, a zarazem trzecim obsługującym Londyn. Port Lotniczy Stansted składa się z jednego terminalu oraz trzech subterminali. Na środkowym obsługiwany jest Air Berlin, Easy Jet, Ryanair. Na prawym tylko Ryanair natomiast na lewym wszystkie pozostałe linie. Łączność pomiędzy głównym Terminalem, a lewym oraz środkowym subterminalem zapewnia bezzałogowa kolejka.
W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Londyn Stansted znajdują się liczne hotele.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Londyn Stansted

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Lotnisko Stansted położone jest na północnym-wschodzie Londynu. Dojazd do lotniska jest możliwy drogą M11 i dalej należy kierować się znakami informacyjnymi. Podróż z lotniska do miasta zajmuje około 20 minut jadąc drogą aglomeracyjną Londynu M25.

Autobusem
Autobusy obsługiwane przez National Express jeżdżą z lotniska do dworca autobusowego Victoria Coach Station. Można nimi dojechać także do lotnisk Heathrow i Gatwick.
Koleją
Pociągi Stansted Express regularnie kursują do stacji Liverpool Street Station w Londynie. Czas podróży wynosi około 45 minut a bilet kosztuje około 15 funtów, za dziecko opłata wynosi 7,25 funta. Za 16 funtów można kupić tani bilet na przejazd „tam i z powrotem”, pod warunkiem, że przejazd odbędzie się w dniu zakupu.

Taxi
Najdroższa forma transportu to taksówka. Obsługę taksówek zapewnia firma Stansted Airport Cars. Przejazd do miasta kosztuje od 65 euro.

Więcej ciekawych informacji na temat Londynu znajdziesz tutaj