Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Londyn Luton

Londyn Luton

 

Lotnisko Londyn Luton

Lotnisko London Luton jest najbardziej popularnym lotniskiem obsługującym tanie linie lotnicze. Z lotniska korzystają osoby podróżujące po Wielkiej Brytanii, Irlandii a także osoby, których celem jest podróż do południowej Hiszpanii. Z Portu Lotniczego Londyn Luton korzystają najwięksi przewoźnicy niskokosztowi w Europie, tacy jak easyJet, Ryanair czy Wizz Air oraz szereg znanych przewoźników oferujących połączenia regularne oraz czarterowe.
W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Luton znajdują się liczne, tanie hotele.
Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Londyn Luton

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Lotnisko Luton jest łatwo dostępne z całego kraju, mieści się ono blisko autostrad M1 i M25. Lotnisko oddalone jest o 30 minut jazdy od północnego Londynu. Poruszając się samochodem w kierunku lotniska, należy zjechać z autostrady M1 zjazdem numer 10. Dojazd do lotniska jest dobrze oznakowany.

Koleją
W ciągu zaledwie 25 minut można dostać się na lotnisko z Londynu korzystając z regularnych, całodobowych połączeń kolejowych. Połączenie kolejowe obsługiwane są z dworca Luton Airport Parkway, do którego z lotniska dojeżdżają co 10 minut bezpłatne autobusy. Z Luton Airport Parkway można dostać się także do Londynu (na dworzec St. Pancras/King Cross) oraz na południe (np. na lotnisko Gatwick) i na północ (Leicester, Sheffield, Leeds). Pociąg do Londynu kosztuje od 10.90 GBP w jedną stronę, bilet powrotny zaś od 11 GBP. Bilety do Gatwick kosztują od 10.90 GBP w jedną stronę. Alternatywą może być dworzec Milton Keynes, który znajduje się 20 mil od lotniska Luton, dojeżdżają do niego autobusy za około 5GBP. Z dworca Milton Keynes odjeżdżają pociągi Virgin Trains zarówno do Londynu jak i Manchesteru i Birmingham.
Autobusem
Lotnisko Luton ma doskonałe połączenia autokarowe z głównymi miastami w całym kraju między innymi: Cambridge, Birmingham, Nottingham, Coventry, Leicester. Połączenie z Londynem zapewniają linie autobusowe National Express oraz Green Line, cena biletu wynosi od 8-12 GBP. Lokalne połączenia autobusowe z lotniska oferuje również firma Centrebus.

Taksówką
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem terminalu i jest w pełni dostępny dla niepełnosprawnych podróżnych. Lotnisko obsługują dwa przedsiębiorstwa taksówkowe: Alpha Taxis oraz CABCO Taxis, można także skorzystać z ofert polskiej korporacji w Londynie minicab.

Więcej ciekawych informacji na temat Londynu znajdziesz tutaj