Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Londyn Heathrow

Londyn Heathrow

 

Lotnisko Londyn Heathrow

Port lotniczy Londyn Heathrow – największy port lotniczy Europy. Położony jest 24 km na zachód od centrum Londynu. Jest jednym z pięciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską (obok Gatwick, City, Stansted oraz Luton). Lotnisko znajduje się praktycznie w centrum miasta. W pobliżu wiele hoteli, niestety duża większość stosunkowo droga. Lotnisko obsługuje następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Austrian, British Airways, Bulgaria Air, Clickair, LOT, Lufthansa, Tarom.

W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Londyn Heathrow znajdują się liczne hotele.

Mega Travel Sp. z o. o. LOGO
Lotnisko Londyn Heathrow

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Dojazd na lotnisko Heathrow samochodem poruszając się autostradą M4 zajmuje około 90 minut. Obecnie ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości podjechać pod sam terminal. Samochód należy zostawić na long term car park i dalej poruszać się shuttel bus.

Koleją
Trasa pomiędzy centrum a lotniskiem Londyn Heathrow jest obsługiwana przez Heathrow Express, który odjeżdża regularnie co 15 minut ze stacji Paddington Station. Za bilet zapłacimy około 15 funtów, czas podróży to około 30 minut. Alternatywą dla pociągu jest linia metra District Line, która kursuje od godziny 5 do godziny 24, tutaj za bilet zapłacimy około 6 funtów.

Autobusem
Autobus kursuje przez całą dobę a cena biletu wynosi około 7 funtów. Autobusem dostaniemy się zarówno do Londynu jak i na inne lotniska tutaj jednak bilet może być droższy.

Taksówką
Wybierając taksówkę decydujemy się na najdroższy środek transportu. Koszt dojazdu może wynieść nawet 100 funtów. Korzystając z ofert polskiej korporacji w Londynie minicab za przejazd zapłacimy 30 funtów.

Więcej ciekawych informacji na temat Londynu znajdziesz tutaj