Przejdź do treści
bilet lotniczy Londyn Gatwick

Lotnisko Londyn Gatwick

Londyn Gatwick

 

Lotnisko Londyn Gatwick

Port lotniczy Londyn Gatwick jest drugim co do wielkości międzynarodowym portem lotniczym w Anglii jak i Londynie. Położony jest 45 km na południe od centrum miasta. Lotnisko posiada dwa terminale północny i południowy.
Dojazd do lotniska Gatwick i wyjazd z niego jest bardzo łatwy. Lotnisko posiada doskonałe połączenia z publicznymi środkami transportu. Ponad 900 pociągów odjeżdża lub dojeżdża codziennie do lotniska ze wszystkich regionów Wielkiej Brytanii. Codziennie do lotniska i z lotniska wyjeżdża również ponad 400 ekspresowych autokarów. Lotnisko obsługuje między innymi takie linie lotnicze jak: British Airways, Bulgaria Air, Centralwings, Clickair, easyjet, flybe, Meridiana, Norwegian, Ryanair, Sterling, Tarom, Wizz Air.
W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Gatwick znajdują się liczne hotele.
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja
Lotnisko Londyn Gatwick

Dojazd na lotnisko:

Samochodem
Lotnisko Londyn (Gatwick) znajduje się jedynie 45 km na południe od Londynu i posiada bezpośrednie połączenie z autostradą M23 i A23 London/Brighton. Dojazd do obwodnicy M25 zajmuje zaledwie kilka minut, stamtąd dostępne są wszystkie najważniejsze drogi Wielkiej Brytanii. Parkingi znajdują się przed obydwoma terminalami. Jest również możliwość wynajmu samochodu.

Koleją
Z południowego terminalu do Victoria Station, przez cała dobę kursuje pociąg Gatwick Express, czas przejazdu wynosi ok 30 minut – koszt biletu to 15 funtów, za ulgowy zapłacimy 7,5 funta. Do Victoria Station można także dojechać pociągiem linii Southern lub First Capital Connect (głównie do London Bridge), który jedzie od 33 do 39 minut i kosztuje 8.90 GBP.

Autobusem
Dworzec autokarowy Gatwick znajduje się na parterze w Terminalu Południowego. Nowoczesne autokary kursują codziennie do wielu miejscowości w całej Wielkiej Brytanii.
Taksówką
Postoje taksówek znajdują się przed obydwoma terminalami: północnym i południowym. Koszt przejazdu do centrum to około 75 funtów. Korzystając z ofert polskiej korporacji w Londynie minicab za przejazd do centrum zapłacimy 45 funtów.
Więcej ciekawych informacji na temat Londynu znajdziesz tutaj