Przejdź do treści
bilety lotnicze do Brukseli

Lotnisko Bruksela Charleroi

Bruksela Charleroi

 

Lotnisko Bruksela Charleroi

Samochodem na lotnisko Bruksela Charleroi​
Na mieszczące się na 46 km od centrum Brukseli lotnisko Bruksela Charleroi łatwo dojechać można autostradą A54 – zjazd 24.
Jadąc od strony Liege na Namur: drogą E42 – zjazd 15
Jadąc od strony Brukseli na Nivelles: autostradą A54 – zjazd 24
Jadąc od strony Mons: drogą E42 następnie autostradą A54 do Charleroi – zjazdem 24

Autobusem na lotnisko Bruksela Charleroi

Publiczny autobus linii A łączy lotnisko Bruksela Charleroi z dworcem kolejowym Charleroi. Stamtąd można dojechać pociągiem do każdej stacji w Belgii. Aby skorzystać z tych dwu środków transportu należy po przylocie kupić bilet łączony na lotnisko Bruksela Charleroi. Koszt biletu w jedną stronę to 10,50 euro.

Pociągiem na lotnisko Bruksela Charleroi
Można skorzystać z biletu łączonego – na pociąg i autobus. Bilet taki obejmuje przejazd z dowolnego dworca w Belgii na dworzec w Charleroi oraz przejazd autobusem z dworca kolejowego na lotnisko (autobusy linii A i 68). Bilety są do nabycia w kasach na wszystkich dworcach kolejowych. Na temat rozkładu jazdy można dowiedzieć się na stronie www SNCB (belgijskie koleje) tutaj.
Przejazdy autokarem na lotnisko Bruksela Charleroi
Z lotniska Charleroi do Brukseli i vice versa odchodzi codziennie przeszło 20 autobusów. Istnieje też regularne połaczenie autobusem pomiędzy lotniskiem, a głównym dworcem kolejowym w Brukseli (Brussels Midi Railway station). Dworzec z którego odchodzą autokary w Brukseli mieści się pomiędzy rue de France a rue de l’Instruction, aby dostać się stamtąd na dworzec kolejowy należy skorzystać z wyjścia „Thalys”. Cena za przejazd w jedną stronę to 11 euro. Bilety można nabyć w autokarze (z Brukseli do Charleroi) a na lotnisku przy stanowisku autobusów łącznikowych (z lotniska Charleroi do Brukseli).
Bruksela bilety lotnicze
Bilety lotnicze do Brukseli
Autobus wahadłowy na lotnisko Bruksela Charleroi
Firma TEC Charleroi oferuje połaczenie autobusem wahadłowym pomiędzy lotniskiem Charleroi a dworcem kolejowym Charleroi. Połączenie obsługują linie kolejowe A i 68 (odchodzą z peronu 3 dworca autobusowego). Bilet w jedną stronę kosztuje 1,95 euro, a billet powrotny kosztuje 3,90 euro. Bilety można nabyć w autobusie (A i 68) oraz w kiosku mieszczącym się na dworcu autobusowym w Charleroi. Więciej informacji na temat rozkładu jazdy uzyskać można na stronie www.tec-charleroi.be i pod numerem telefonu +32 (0)71 60 22 94.
Autobusy wahadłowe ATS kursują wprost do docelowych miejscowości. Więcej informacji dostępne jest na stronie www.minibus-services.be.
Taksówką na lotnisko Bruksela Charleroi
Taksówki dostępne są przed lotniskiem przez całą dobę. Koszt przejazdu we wszystkich trzech firmach obsługujących lotnisko wynosi: 12,50 euro za przejazd z lotniska do centrum Charleroi i 90 euro za przejazd z lotniska do Brukseli. Opłaty są takie same za przejazdy z centrum Charleroi i centrum Brukseli na lotnisko. Więcej informacji na temat opłat można znaleźć tutaj.
Parking samochodowy
Na lotnisku Bruksela Charleroi dostępne są 3 parkingi. Są one zabezpieczone i mieszczą się na terenie lotniska. Można wysadzić pasażerów i ich bagaże przed budynkiem terminala. Parkingi są czynne od 4.30 rano aż do przylotu ostatniego samolotu. Nie ma możliwości zarezerwowania przed przyjazdem miejsca parkingowego.
Parkingi terminalowe 1 i 2 (kolor niebieski): mieszczą się przed terminalem, dysponują 700 miejscami parkingowymi is ą idealne do parkowania przez krótki okres czasu.
Parking lotniskowy (kolor pomarańczowy): mieści się po drugiej stronie lotniska. Dostępny jest bezpłatny autobus wahadłowy (mozna wjechać do niego na wózku) dowozi pasażerów do budynku terminala.
Parking Pocałuj i Jedź (Kiss & Ride parking) – kolor żółty: mieści się on blisko budynku terminala, ma miesce dla 25 samochodów i jest idealny dla podwożących pasażera na lotnisko i zaparkowania na bardzo krótki okres czasu.