Przejdź do treści
Bilety lotnicze na samolot rezerwacja

Lotnisko Barcelona Girona

Barcelona Girona

 

Lotnisko Barcelona Girona

Lotnisko Barcelona Girona ze względu na swoje położenie geograficzne odgrywa ważną rolę w turystyce, handlu i przemyśle regionu południowej Hiszpanii. Pasażerowie tego lotniska to zazwyczaj turyści, którzy odwiedzają piaszczyste wybrzeże morza śródziemnego. Usytuowane jest 13 km od centrum miasta.

Tanie linie lotnicze oraz regularne linie obsługujące port lotniczy: Ryanair, Transavia, Wizz Air.

W promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od lotniska Barcelona Girona znajdują się liczne hotele.

Bilety lotnicze na samolot rezerwacja
Barcelona Girona GRO Hiszpania

Dojazd na lotnisko Barcelona Girona

Samochodem
Lotnisko Barcelona Girona znajduje się blisko autostrady A7, 12 kilometrów od miasta Girona, skąd jest ono łatwo dostępne. Najważniejszym zadaniem lotniska jest obsługa resortu turystycznego Costa Brava. Na lotnisku znajduje się jeden bezpłatny parking naprzeciwko wyjścia z budynku terminalu.

Koleją
Pociągiem do centrum Girony można dojechać już za 2 EUR. Kolejka odjeżdża co 30 min pomiędzy 6:13 a 23:40 z głównej stacji kolejowej Barcelony – Sants Estacion. Pociągi z Girony odjeżdżają często do Barcelony oraz innych ważnych miast Hiszpanii i Europy.
Autobusem
Do Barcelony najłatwiej dotrzeć autobusem wahadłowym. Przejazd trwa godzinę i dziesięć minut. Bilet w obie strony kosztuje 19 EUR. Jadąc na lotnisko warto wybrać autobus min. 3 godziny przed godziną odlotu. Wszystkie autobusy są zsynchronizowane z lotami Wizz Air. Istnieje również specjalne połączenie autokarowe między lotniskiem Girona a miastem Girona. Autobusy te odjeżdżają z lotniska niezwłocznie po przylocie samolotu.
Taksówką
Postój taksówek znajduje się naprzeciwko holu przylotów przy budynku terminalu. Koszty przejazdów powinny mieścić się w następujących granicach: do Girona 15 EUR, do Playa dAro 35 EUR, do Lloret de Mar 35 EUR, do Rosas 67 EUR, a do LEstartit 55 EUR.